• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue
Hüseyin KARAASLAN
yenidogansehirgazetesi@hotmail.com
Yeni Başkandan Beklentilerimiz
05/05/2014
30 Mart 2014 Yerel seçimlerde Doğanşehir’de yapılan Belediye Başkanlığı seçiminde kullanılan oyların %50 den fazlasını alarak Doğanşehir Belediye Başkanlığına seçilen Vahap Küçük Bey’i kutluyor, yeni görevinin Vatana, Millete ve Doğanşehirli Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
Sayın Başkan “ söz uçar, yazı kalır” düşüncesiyle tarihe not düşmek için bu satırları yazıyorum. 
Seçim bitti. Sizler AK Partiden Doğanşehir Belediye Başkanlığına seçildiniz. Ancak size oy versin vermesin sizin tüm Doğanşehirlilerin Belediye Başkanı olacağınıza olan inancım tamdır. Sizler sıradan bir belediye başkanı değilsiniz. Üç kişinin yarıştığı bir seçimde geçerli oyların yüzde elliden fazlasını alarak seçilen ilk Belediye Başkanı unvanına sahipsiniz. Böyle yüksek bir oy ile sizleri Doğanşehir Belediye Başkanlığına seçen Doğanşehir Halkının da sizlerden bazı beklentilerinin olması kadar doğal bir şey olamaz.
Yapmış olduğunuz ilk belediye meclis toplantısında Ben Belediye Başkanlığı maaşı almayacağım. Bunu başka yerlerde değerlendireceğiz dediniz. Bu güzel bir temennidir. Ancak bu yetmez.
Çünkü Doğanşehir’in çok büyük hizmetlere ve yatırımlara ihtiyacı vardır. Bu hizmetleri ve yatırımları sizin gibi siyasetten güçlü, ekonomik olarak güçlü ve bürokratik işlemler konusunda da güçlü bir Belediye Başkanının başarabileceği ve üstesinden gelebileceği işlerdir.
Bunları şöyle sıralayabiliriz.
1 – Sürgü kasabamızdan kanserojen madde ihtiva eden Aspesli boruların Doğanşehir’e gelen içme suyu şebekesinin mutlaka yenilenmesi lazım. Doğanşehirli vatandaşlarımızın bu kansorojen madde ihtiva eden bu içme suyu borularından ancak siz kurtarabilirsiniz.
2 – yıllardan beri her belediye başkan adayının seçim beyannamesinde yazdığı ve bir türlü gerçekleştiremediği derelerin ıslahı projelerinin mutlaka ama mutlaka gerçekleştirilmesi gerekir. Kanalizasyonların şebekesinin derelerin altına alınarak götürülüp en az kırık köprüden aşağıya kadar götürülmesi üzerleri yürüyüş yolları veya gezi parkları yapılmalı.
3 – Doğanşehir’de yapımı düşünülen kapalı cezaevi, yarı açık cezaevi ve adalet sarayının yapılmasının sıkı denetim altına alınmasını ve başka yerlere kaydırılmasına asla izin verilmemeli.
4 – Yeni yapılan Jandarma Bölük Komutanlığı binasının yanına bir tane Bölge Hastanesinin yapılması ve bu hastanenin Malatya’dan - Gölbaşına kadar olan bölgeye hizmet vermesi sağlanmalıdır.
5 – Doğanşehir’e bir öğretmen evi ve bir kültür merkezinin Doğanşehir’e mutlaka kazandırılmalı ve Doğanşehir’e kamu yatırımlarının gelmesi sağlanmalıdır.
6 – Doğanşehir Meslek Yüksek Okulu Doğanşehir’e kazandırılmalı. İnönü üniversitesinde adı olan fakat kendisi olmayan Doğanşehir Meslek Yüksek Okulunu mutlaka Doğanşehir’e kazandırılmalıdır.
7 – Doğanşehir’in alt yapı hizmetlerinin (su, kanalizasyon ve doğalgaz) Doğanşehir’e kazandırılması gibi hizmetlerin yapılmasını Doğanşehirli vatandaşlarımız sizlerden talep ediyorlar.
Sayın başkan Doğanşehir halkı sizlerden çok şey mi istiyor…
Hayır. Bence çok şey istemiyorlar.
Siz bunları yapacak siyasi kariyere sahipsiniz, bürokratik güce sahipsiniz ve ekonomik güce sahipsiniz.
Sayın başkan hem iktidar partiden seçilmeniz hem de bizzat başbakan ile olan yakın dostluğunuzdan dolayı bunları yapabilecek güce ve kudrete sahipsiniz.
Bizler Yeni Doğanşehir gazetesi olarak bu


3636 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

VERGİ HAFTASI - 07/03/2018
VERGİ HAFTASI
YENİ BİR YIL! - 07/01/2018
“Yeni Bir Yıl” demek, yeni beklentiler, yeni ümitler demektir aslında… Mutlu olmak için yeni bir şanstır… Ben bu yeni yılın hepimize yenilik getirmesini ve yapmak istediğimiz fakat çeşitli olumlu
KORGENARAL FAHRETTİN PAŞA (TÜRKAN) (1868-1948) - 29/12/2017
ARAŞTIRMACI CEMİL GÖK “FİLİSTİN SORUNU- ORTADOĞU ve ŞARK MESELESİ” ARAŞTIRMASINDA FAHRETTİN PAŞA’yı ŞÖYLE ANLATIYOR; Osmanlıya başkaldıran Şerif Hüseyin, Arap aşiret ve kabile şeyhleri ile Arap urbanını isyana kışkırtıyordu. Barış ve kardeşliğim
YENİ BİR YIL! - 06/01/2017
“Yeni Bir Yıl” demek, yeni yeni beklentiler, yeni yeni ümitler demektir aslında… Mutlu olmak için yeni bir şanstır…
Çanakkale Zaferi - 19/03/2016
18 Mart 1915 tarihi size neyi hatırlatıyor diye bir soru karşısında her herkes hiç tereddüt etmeden “Çanakkale Zaferi” cevabını vermelidir.
Ağlayan Dünyanın Gözyaşlarını Ancak Kadınlar Dindirebilir - 07/03/2016
8 Mart Dünya Kadınlar Günü.
Yeni Doğanşehir Gazetesi 9 Yaşında - 21/07/2013
Yıllar çok çabuk geçiyor 21.06.2005 tarihinde sizlere MERHABA diyen ve kuruluş felsefesi olan doğruluk ve objektiflikten asla
Mehmet Akif Ersoy - 28/05/2013
Mehmet Akif Ersoy, Sultan Abdülhamit devrinde yaşanmış bir hikaye yi naklediyor.
Bir başarı öyküsü - 03/02/2013
Geçen hafta Doğanşehir Esnaf ve Sanatkârlar kredi ve kefalet kooperatiflerinin Olağan Genel Kurulu Doğanşehir Memurlar lokalinde yapıldı.
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5