• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue
Doğanşehir'de Farkındalık Haftası Düzenlendi

   Doğanşehir ilçesinde bu yıl ilk kez hatırlanan Görme özürlüleri. Öğretmen evinde buluştular. Son derece memnun olan görme özürlüler” bugüne kadar kimse bize böyle bir jestte bulunmadı Allah razı olsun” dediler  
Doğanşehir Öğretmen Evi İdaresi tarafından düzenlenen ve Görme özürlüleri için farkındalık oluşturmak amacıyla Doğanşehir merkez ve mahallelerinde ikamet eden görme özürlülerine ulaşarak evlerinde Öğretmenevi Müdiresi Yüksel Olmuş, Ve Müdürü yardımcısı Osman Tayar Çelik tarafından ziyaret edilsiler. Ziyaret sırasında duygulu anlar yaşandı. Görme özürlü Ali Doğan kadılı köyünden evlerinde ziyaret edilerek  gönülleri  aldıktan sonra, Doğanşehir Öğretmen evinde buluştular. Şehit cenazesi olması nedeniyle kısaca yapılması düşünülen program iptal edildi.  
Doğanşehir Öğretmen evinde düzenlenen programda ilk sunumu yapan Öğretmen evi müdiresi Yüksel Olmuş programı takdim ederek şunları söyledi: “ bu hafta farkındalık haftası. Görenlerle, görmeyenlerin yada gördüğü halde gördüğünü zanneden, görme adına yapılan yanlışlardan dolayı farkındalık haftası. Doğanşehir öğretmen evi olarak bu hafta bir farkındalık oluşturmak, dünyaya gözleriyle değil de kalpleriyle bakanların farkındalık haftası. Bugün burada bu sofrada bulunmamızın sebebi gördüğünü  zannedenlerin ve görmeyen engelilerimiz için bir farkındalık oluşturmaktır” dedi.  

Kaymakam Memiş İnan “ asli görevi olmasada kalbi ve vicdani duygularıyla sorumluluk hissetmiş hepimiz birer engelli adayıyız. Hepiniz başımızın tacısınız. Devletimizin verdiği imkânları sizler için kullanırız. Hepinizden Allah razı olsun. Devletimizin adına verilen imkanla çerçevesinde bize düşeni yapmalıyız” dedi.
Belediye başkanı Vahap Küçük ise “ ben sizlere müjdeliyorum ki sizler 
sabr ettikçe Allah sizin mükâfatınız verecektir. Üzerime ne düşerse yaparım” dedi.  
 

Daha sonra halk ozanı Hanifi Ünver  o sırada gelen  Diyarbakır’daki şehit haberleri üzerine bir türkü söyledi.  “ ölende biz öldürende biz” program çam sakızı çoban armağanı hediyelerle sona erdi.   

Programa Doğanşehir kaykamı Memiş İnan, belediye başkanı Vahap Küçük, Milli eğitim müdürü Caner Güler, Malatya kent konseyi engeliler şube başkanı Soner Yılmaz ve Malatya kent konseyi görme özürlüleri, Müdür yardımcısı Soner. Öğretmenevi müdiresi Yüksel Olmuş, Osman Tayar Çelik ve görme ozürlü vatandaşlar katıldı.

Haber-Foto: Şükrü SAĞLAM  
3552 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5