• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue
İzmir'de Doğanşehir rüzgarı esti

   İzmir Doğanşehirliler Derneği’nin düzenlediği gecede Doğanşehir rüzgarı esti.  Yıllarca İzmir bölgesinde yaptığı örnek çalışmalarla adından söz ettiren Dernek Başkanı Abdullah Tüzün, “Büyük Ege Buluşması”nda Doğanşehirliler ve geceye katılan konuklar gönüllerince eğlendiler.

İZMİR  - İzmir Doğanşehirliler Derneği’nin düzenlediği gecede Doğanşehir rüzgarı esti.  Yıllarca İzmir bölgesinde yaptığı örnek çalışmalarla adından söz ettiren Dernek Başkanı Abdullah Tüzün,

“Büyük Ege Buluşması”nda Doğanşehirliler ve geceye katılan konuklar gönüllerince eğlendiler.

Birbirinden güzel Malatya türkülerinin dillendirildiği Doğanşehir gecesinin onur konuğu yardımseverliği ile gönüllere taht kuran Doğanşehirli işadamı Muammer Şahin oldu. Muammer Şahin, gece boyunca hemşehrileriyle halay çekerken yaptığı konuşmada da birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

İstanbul ve Doğanşehir’den konukların da katıldığı gecede konuşan İzmir Doğanşehirliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tüzün, kardeşlik temennisinde bulundu ve hemşehrilerini dayanışmaya çağırdı.

Dernek Başkanı Abdullah Tüzün, konuşmasında özetle şunları söyledi:

KARDEŞLİK TEMENNİSİ

“Yeryüzünün en sıkıntılı döneminden geçtiğimiz bu zaman diliminde, büyük acılar yaşanmadan geçireceğimize olan inancımla, hepinizi baygı ve kardeşlik duygularımla selamlıyorum.

30 yıl boyunca varlığını, insanların varlığına, mutluluğuna, can güvenliğine, huzur ve sükununa adamış emektar bir nefer olarak dünyanın en güzel kenti İzmir’den, barış ve demokrasi severliğin kentinden ve bu bereketli topraklardan ülkeme kardeşlik tohumları ekilsin istiyorum. 

İnsanlar yaşadıkları şehirlere imzalarını atarak yaşarlar. Geldikleri yerin kültürleri ile birlikte gelirken, zamanla yeni yerleşim yerinin kültürüne dokunurlar; ondan esinlenir ve etkilenirler. Kendi getirdikleri ile harmanlayıp yeni bir kültür oluştururlar.

Bizler Doğanşehirliyiz. Hangi köy, hangi belde ve hangi mahalleden olursak olalım buralara kendi inancımız, etnisitemiz ve geleneklerimizle birlikte geldik. Hoş görülü İzmir halkının sıcacık kucağında kendimizi dostça sarılmış ve sarmalanmış bulduk. Komşu olduk, dost olduk, segili olduk, dünür olduk, damat olduk, gelin olduk, akraba olduk. Bu ülkenin bir arada kardeşçe yaşamasının nedenlerinden birini oluşturduk. Mutluyuz, gururluyuz.

PAYLAŞMAK İÇİN BULUŞTUK

Sosyal hayatın içinde var olmak, ana unsur olmak, vazgeçilmez olmak, ben değil biz diyebilmek, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için diyebilmek için bir aradayız. Sevgiyi, güveni, derdi ve kederi paylaşmak, dertleri paylaştıkça azaltmak, sevgiyi paylaştıkça çoğaltmak, tanımak ve tanınmak için bir araya geldik.

Göz pınarlarınızdaki o pırıltıyla derdi olanlara derman, yoksulluğa ve yoksunluğa çare, sevgide bereket ve gelecek güzel günlere umut olmaya yetecek kadar sevgi biriktirdiğimize eminim.”

İŞADAMI MUAMMER ŞAHİN’İN KONUŞMASI

Hemşehriseverliği ile ünlü Doğanşehirli işadamı Muammer Şahin de gecede yaptığı konuşmada milliyetçiliğin insanın doğduğu yerden başladığına inandığını belirterek özetle şöyle dedi:

“Benim anlayışıma göre milliyetçilik doğduğun yerden başlar. Sonra ülke milliyetçiliği gelir. Aranızda olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Özlem gecenizin derneğinize hayırlı olmasını diliyorum.

Dernekçilik, birlik ve beraberlik isteyen sosyal bir olgudur. Bunu her zaman hatırınızda tutun ve çalışmalarınızdan yılmayın.

Bugüne kadar ne verirsen elinle o gider seninle düsturuyla yaşadım. Özellikle gençliğe yatırımlarda bulunduk. İlçemize ve köylerimize okullar yaptırdık. Kuruculuklarını üstlendiğim dernekler vasıtasıyla ve kişisel olarak çocuklarımıza burslar sağladık.

Sizler burada birlik ve beraberliğinizi sağlamak için buluşurken bizler de sizlerin gurbet özleminizi paylaşmaya geldik. Sayın Başkan Abdullah Tüzün ve dernek yönetiminin bizleri davetinden dolayı teşekkür eder; özlem gecenizin derneğinize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” 
Haber ve Foto: RAMAZAN DURMUŞ
www.dogansehiraktuel.com

  
4934 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5