• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue
Dilaver GÜR
dilaver.gur@facebook.com
HABABAM"IN UĞURU
02/05/2014

"Hababam Sınıfı Oyuncuları" ilk defa bir Malatyaspor maçına gelmeleri 2012 yılında Kasım ayında yapılan ve 3. Malatya Uluslararası Film Festivaline benim önderliğimde 38 yıl sonra ilk defa Malatya da bir arya gelmemizle gerçekleşir. İlk defa Malatya ya gelen "Hababam Sınıfı Oyuncuları" beni kırmayarak Çarşamba Günü yapılan Y.Malatyaspor-İskenderun Demirçelikspor 2. Lig maçınagelirler. Ve Y.Malatyaspor Kulübü tarafından 15 Hababam Sınıfı Oyuncusuna arkalarında isimleri yazılı 44 Nolu formalar verilerek maçı izlerler ve bu maçı devreyi 1-0 yenik kapatmamıza karşın 4-1 lik bir skorla galip geliriz. İşte o günden bu yana Habam Sınıfı her ne kadar Fenerbahçe maçına kaçsalar ve film icabı Fenerbahçeli olsalar da gerçekten bir Malatyaspor maçına kaçarak Mahmut Hoca dan habersiz Malatyaspor lu olurlar. Daha sonra 2013 teki 4. Malatya Uluslararası Film Festivaline davet edilen "Hababam Sınıfı" bu kez Malatyaspor taraftarıyla da bütünleşerek saha da tur attıkları maçtan da Y.Malatyaspor 2-1 galip ayrılır.Bu "Hababam Sınıfı" bir uğuru olarak değerlendirilir.

      Bundan 4 hafta önce Fenerbahçe Kulübüde Kayseri Erciyesspor maçı öncesi "Hababam Sınıfı Oyuncuları"nı yani bizleri İstanbula davet ederek 40 yıl sonra filmdeki sahne gerçekleştirilmiş oldu. "Hababam Sınıfı" Fenerbahçe maçındaydı. 50 Bin seyirci tarafından alkışlanmak ve "Hababam Güm Güm Güm" tezahüratlarıyla karşılanmak gerçekten güzel bir olaydı. 3 Gün Fenerbahçe nin konuğu olduk ve gerçekten güzel bir şekilde ağırlandık.

      Ben Malatya da yaşıyorum bundan da mutluluk duyuyorum. Şunu da ifade edeyim ben Malatyaspordan da başka bir takımı da tutmuyorum. Yani benim 2. bir takımım yok.

     Hababam Sınıfı Oyuncuları gerçekten Malatya yı çok sevdiler. Dinçay Çetindamar isimli arkadaşım şu anda Malatya ya yerleşti. Artık rahmetli Kemal Sunal ile 3 Malatyalı olduk. Geçen hafta Ercan Gezmiş isimli arkadaşımızda bizleri ziyarete geldi ve 5 gün Malatya da kaldı. Bizde önemli Hatayspor maçı öncesi moral ve destek vermek amacıyla bütün "Hababam Sınıfı" adına Çarşamba Günü Y.Malatyaspor antrenmanına giderek Cafer Hocayla buluşup "Hababam Sınıfı" olarak sizleri destekliyoruz, her zaman yanınızdayız ve bu maçada geleceğiz diyerek başarı dileklerimizi sunduk ve ayrıldık.

      Maçı sonuna kadar heyecanla izledik. Ve sonunda rahmetle birlikte gelen gol bütün Malatyayı ayağa kaldırdı. İşte "HABABAM'IN UĞURU" bir kez daha gerçekleşmiş oldu. Cafer Hocamıza şu sözüde verdik inşallah şampiyonluk maçına 15 Hababam Sınıfı Oyuncusu ile bu maçta olacağız.

      Geçekten Cafer Hocamızı ve varını yoğunu ortaya koyan Y.Malatyaspor Oyuncularını kutluyoruz. Keşke bu seti ve istikrar daha önce yakalanmış olsaydı biz açık ara önde olurduk. Şampiyonluğa oynayan Hatayspor'un hiçte kaliteli bir takım olmadığını gördük. Bunlar bu kadar puanı nasıl almışlar hayret ettik. Bir Ambulansın 3 defa sahaya girmesi ve boş olarak geri dönmesi Hatayspor'un buraya 1 puan için geldiğini; Oyunu soğutmak içinde her yolu denediklerini gördük.

      Cafer Hoca "sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz" diyor Böyle oynasınlar 8 Bin kişiyle oynanan maç 10 Binlere çıkar. Şehir ve Taraftar başarıya susamış.

      Sizden bir Şampiyonluk bekliyor.

      Bunu yapacak gücünüz var. Biraz daha Gayret. 7195 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Başlarken - 03/02/2013
Uzun zamandır köşe yazısı yazmayı bırakmıştım.Bu durum Memleketimin haber portalı "Doğanşehir Aktüel" den teklif gelince hiç tereddütsüz evet dedim.
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5