• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue
Şükrü Sağlam
sukrusaglam@hotmail.com
DOĞANŞEHİR'İN YANLIŞLARI
28/04/2014

Doğanşehir’de son yılların en gözde haberi, konuşması, dahası toplantılarda ve siyesetin en önemli konuşmalarından biride Doğanşehir’de bir “üniversite” açılması.

 

Doğanşehir'de en çok mesafe Kaymakam Barbaros Baran Zamanında alındı. Kaymakam Ankadra’da Doğanşehir ‘de her yerde toplantılar yaparak, hatta iş adamlarıyla toplantı yaparak, konunun ehemniyetini anlatmış  ve iş adamlarından başlanması halinde 1 trilyon da para taahüdünde bulunulmuştu. Kaymakamımız bir gün ansızın Amerikaya bilet aldı ve gitti. Daha sonra öğrendik ki Barbaros beyi Amerika Diyerek Vana götürmişler film gibi oldu, amma zamanla alıştık. Şimdi işin en önemli bölümüne gelelim. Doğanşehirde ÇPL var ve tam donanımlı ve atölyeli. Doğanşehir lisesinin ÇPL yapılması ne anlama gelir, bilinmez amma oradaki öğrenciler tornacılık, mobilya dekorasyon, v.s okuyacaksa nerde atölye çalışması yapacaklar. Merak ediyoruz.

Peki çözüm ne  olmalıydı.

Çözüm Doğanşehir lisesi Anadolu lisesi olmalı ve mevcut anadolu lisesi oraya karışmalıydı. Yani Doğanşehir lisesi Anadolu lisesi olmalı. Doğanşehir Çok Proğramlı lise yerinde kalmalıydı. Böyle olsaydı! Ne olurdu ? işte bu sorunun cevabı bizce şöyle olmalıydı.

Doğanşehir lisesi  kendisini fes ederek aşamalı olarak Doğanşehir Anadolu lisesine katılmalı, Eski Doğanşehir lisesi binası boşta kalır, yada ortak kullanılsaydı… yeni yapılan Anadolu lisesi binası da "DOĞANŞEHİR ÜNİVERSİTESİ OLARAK AÇILSAYDI” Sizce ne olurdu. Doğanşehir Dar bir arazi yapısına sahip araziyi idareli ullanmak lazım. Ekilebilir arazileri kesinlikle imara kapatmak lazım. Aksi takdirde önümüzdeki uyıllarda artık teknolojinin karın doyumayacağı tarımın karın doyuracağı gerçeğini ele alırsak … önemlidir sanırım. İşte Doğanşehirin sahipleri arazimizi  yerinde kullanamasak, yarın gelen fırsatları yer yokluğundan dolayı, kaçırmış olacakğız.

Eğer bunlar olsaydı yakında “Doğanşehir üniversitesi açılışını yapacaktık” ancak şimdi, uzak görünüyor.

ŞÜKRÜ SAĞLAM

DOĞANŞEHİR İHA TRT, VE TRT 6 MUHABİRİ8149 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5