• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Hyundai - TEV Doğanşehir'de Okul Açtı

17/05/2024

Hyundai - TEV Doğanşehir'de Okul Açtı

Doğanşehir ilçesinde, 6 Şubat 2023 depreminde büyük yıkıma uğrayan bölgeye umut ışığı olan Hyundai - TEV anaokulu törenle açıldı.
 
Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkımına uğrayan Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, Hyundai ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğiyle inşa edilen anaokulu törenle açıldı. 4 derslikli anaokulu, bölgenin geleceği olan çocuklara eğitim imkanı sunarak umut ışığı oluyor.
 
Halk oyunları gösterisi ve Anaokulu öğrencilerinin gösterileri ile başlayan tören; İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş ve Hyundaı Assan Başkanı ve CEO’su Sangsu Kım’in konuşmaları ile devam etti.
 
Törende konuşan Vali Yazıcı; “6 Şubat’ta yaşadığımız depremlerin kötü sonuçlarını yavaş yavaş ortadan kaldırıyoruz. Vatandaşlarımızın, geleceğe umutla bakması, Malatya’mızı, tekrar ayağa kaldırmak için gayretle çalışıyoruz. Hepimiz bir ve beraberiz. Baştan beri hem kendi insanlarımız hem hayırsever vatandaşlarımız hem de dünyanın çeşitli kuruluşları tarafından burada gördüğünüz gibi İlimize, bölgemize çeşitli destekler sağlandı. Dünyada yapılacak en güzel işlerden biri de, okul yaptırmaktır. Bu vesileyle öncelikle Hyundai Ceo'suna, Yönetim Kurulu Başkanına ve buna karar verip bütçe ayıran bu iki kurumdaki güzel insanlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Teşekkürüm, yaptıkları maddi katkıdan dolayı değil gönüllerinin güzel olmasından ötürüdür.” dedi.
 
Konuşmalar sonrası Malatya Valisi Ersin Yazıcı tarafından, Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş’a ve Hyundaı Assan Başkanı ve CEO’su Sangsu Kım’e plaket takdim edildi.
Tören bitiminde okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelen ve yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Vali Yazıcı, başarılı bir dönem geçirmeleri temennilerinde bulunarak günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile töreni sonlandırdı.
 
Törene Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Ercan Altın, Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, TEV Yön. Kurulu Bşk. Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş, Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Sangsu Kım ve kurum müdürleri eşlik etti.
 
Önder Akbıyık/ Doğanşehir Aktüel
85 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5