• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Doğanşehir'de Tarım ve Hayvancılık

05/05/2024

Doğanşehir'de Tarım ve Hayvancılık

Doğanşehir'de Tarım ve Hayvancılık
 
Doğanşehir ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştiren Akar, “Üreten, emek veren, alın teri döken kıymetli çiftçilerimizin her daim yanındayız.” Dedi.
Malatya Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, Doğanşehir’de çiftçileri ziyaret etti. 6 Şubat depremlerinin büyük yıkım yaşadığı Doğanşehir ilçesinde çiftçileri bahçelerinde ziyaret eden Akar, hayvancılık ile uğraşan Ömer Küçük’e ait işletmede ve Elmalıcılık yapan İsmail Demirtaş'ın bahçesinde incelemelerde bulundu.
 
Akar, "Çiftçimizin her zaman yanındayız"
Akar, Doğanşehir İlçesi Yeni Mahallede tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçi Ömer Küçük’e ait işletmeyi ziyaret etti. Akar yapılan faaliyetleri yerinde inceleyerek işletme hakkında bilgiler aldı. Talep ve sorunlarını dinleyen Akar, üretime katkı sağlayan çiftçilere Bakanlık olarak her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi.
 
Daha sonra Günedoğru Mahallesinde 35 dekar alanda Elma üretimi ile uğraşan İsmail Demirtaş’ı ziyaret eden Akar, elma bahçesinde bir takım incelemelerde bulundu. Elma bahçesini gezerek üreticiden elma yetiştiriciliği, bakım, budama, hastalık, zararlılarla mücadele ve telli terbiye sistemi konusunda bilgiler aldı. Üretimin ve üreticinin yüz yılında emek veren üretime değer katan üreticiye teşekkür ederek her daim yanında olduklarını belirtti.
 
Malatya Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar'a beraberinde İl Müdür Yardımcısı Mesut Arı, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet Köksal, Doğanşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmet Çılğın ve Doğanşehir Ziraat Odası Başkanı Burhan Tanışık eşlik etti.
 
Önder Akbıyık/ Doğanşehir Aktüel
102 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5