• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Vali Ersin Yazıcı’dan Kura Çekimi Öncesi Doğanşehir Deprem Konutlarına İnceleme

15/02/2024

Vali Ersin Yazıcı’dan Kura Çekimi Öncesi Doğanşehir Deprem Konutlarına İnceleme

Vali Ersin Yazıcı’dan Kura Çekimi Öncesi Doğanşehir Deprem Konutlarına İnceleme
 
Vali Ersin Yazıcı Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Doğanşehir'de çeşitli inceleme değerlendirmelerde bulunmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaretler kapsamında ilk olarak Malatya Valisi Ersin Yazıcı beraberinde İlçe Kaymakamı Mehmet Kılıç ile depremler sonrası yapımı tamamlanıp ve kura çekimine hazır hale gelen Doğanşehir ilçesindeki Şatıroba ve Altıntop kırsal deprem konutlarında incelemede bulunup yetkililerden bilgi aldı. Ardından Doğanşehir merkezinde yer alan TOKİ deprem konutlarında devam eden çalışmalar ve konutların geldiği son aşama hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
Akabinde Vali Ersin Yazıcı, 6 Şubat depremlerinde ağır hasar görerek yıkılan ve tekrar tarihi dokusunu içinde barındıracak şekilde inşa edilen Doğanşehir Hükümet Konağına ziyaret gerçekleştirerek, gerekli incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı. İnceleme ve değerlendirmelerin ardından Vali Yazıcı, Doğanşehir Fen Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Uzay Takımı etkinliklerine katıldı. Etkinlik sonrası Vali Yazıcı, depremler sonrası yapımı devam eden, Doğanşehir Ortaokulu inşaat alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
Vali Yazıcı, Doğanşehir merkezde, esnaf çarşısında ticari faaliyetlerini sürdüren esnafları ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.
 
Önder Akbıyık/ Doğanşehir Aktüel
270 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5