• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Yüzde 75 Hibeli Dörtlü Karışım Yem Bitkisi Tohum Dağıtımı Yapıldı.

08/11/2023

Yüzde 75 Hibeli Dörtlü Karışım Yem Bitkisi Tohum Dağıtımı Yapıldı.

Yüzde 75 Hibeli Dörtlü Karışım Yem Bitkisi Tohum Dağıtımı Yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından; Malatya üreticilerinin ihtiyaç duyduğu yem bitkilerini üretmek, meralar üzerindeki hayvan otlatma baskısını azaltmak, meraları dinlendirmek amacıyla; "Mera Islah ve Amenajman Projeleri" kapsamında sertifikalı yem bitkisi tohum dağıtım töreni düzenlendi.

Doğanşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen tohum dağıtım programına, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Çatı, MHP İlçe Başkanı Saffet Yağcı, Malatya Pancar Ekicileri Kooperatifi Müdürü Abdullah Ertan, Şube Müdürleri, Protokol üyeleri ve proje kapsamındaki üreticiler katıldı.

Proje kapsamında Doğanşehir İlçesinde 82 üreticiye 26 Ton 600 Kg tohum dağıtıldı. Proje çerçevesinde 650 üreticiye toplam 175.000 kg tohum teslim edilmiş, dağıtılan tohumların toplam proje bedeli 3.500.000 TL olup, Bakanlık tarafından 2.625.000 TL hibe desteği, üreticilerden ise 875.000 TL katkı sağlanmıştır.

Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada Proje ile; sertifikalı yem bitkisi tohumunu kullanmak ve yaygınlaşmasını teşvik etmek,  birim alandan daha fazla verim elde etmek, küçük aile işletmelerinin gelirini arttırmak, boş bırakılan/atıl durumda bulunan veya nadasa bırakılan arazilerin tarımsal üretime ve ekonomiye kazandırılmasını sağlamak amaçlanmıştır.

Bülten ÖnderAkbıyık 

 

472 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5