• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

İlk Konutlar Kasım'da teslim edilecek

09/10/2023

İlk Konutlar Kasım'da teslim edilecek

İlk Konutlar Kasım'da teslim edilecek
Doğanşehir'de deprem konutları ilk etap Kasım ayında teslim edilmeye başlanacak.. 6 Şubat depremi ile büyük yıkımın olduğu Doğanşehir'de TOKİ konutları hızla yükselmeye devam ediyor.
Asrın felaketi sonrası büyük yıkımın yaşandığı ilçelerden biri #Doğanşehir'de hiç zaman kaybedilmeden başlanılan konutlarda ilk etap evleri bitmek üzere.Deprem öncesi TOKİ'ye verilmek üzere hazırlanan rezerv alanının hazır olması nedeniyle ilk inşaatlara başlanılan yer olan #Doğanşehir'de ilk etap olarak yapılan 349 konut önümüzdeki Kasım ayında noter çekilişi ile depremzedelere verilmeye başlanılacak.
Belediye Başkanı Durali Zelyurt ;Hatay'dan sonra en çok yıkımın olduğu ilçeyiz" ilk günden bu yana vatandaşların sıcak evlerine geçmeleri için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti. Hemen inşaatına başlanılan 349 konutun bitmek üzere olduğunu ve Kasım ayında teslim edileceğini belirten Zelyurt, "İkinci etap ile ihalesi yapılan 603 konut ve 3 etap 724 konutunda yapımı hızla devam ediyor. İkinci etap konutlarının da önümüzdeki Aralık -Ocak aylarında teslim edileceğini söyleyebiliriz. Binalarımız 5 katlı, ancak kot farkı nedeniyle ön cepheden 7 kat gibi görünüyor" dedi.
Başkan Zelyurt sözlerine şöyle devam etti, Zelyurt; toplamda bin 676 toplu konutun 2024 yılında depremzedelere teslim edileceğini söyledi. En kaliteli malzemelerle depreme dayanıklı olarak inşa edilen konutların 105 metre kare 3+1 olarak planlandığını ifade eden Zelyurt, "Deprem sonrası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili tüm bakanlarımızın ilçemize gelerek bizleri ziyaret etmeleri bizleri mutlu etmiştir. En fazla yıkımın olduğu ilçelerden biri olan Doğanşehir'e verilen destek ve önemden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
80 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5