• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Enkazdan geriye sadece aycicekleri kaldı

25/06/2023

Enkazdan geriye sadece aycicekleri kaldı

📸 Enkazdan geriye sadece ayçiçekleri kaldı

Malatya’nın Doğanşehir ilçesindeki evleri 6 Şubat depremlerinde yıkılan Ali ve Elif Demirci çifti her gün ziyaret ettikleri evlerinin enkazında yeşeren ayçiçekleri ile nefes almaya çalışıyor.   

6 Şubat depremlerinin en çok yıkımın olduğu ilçelerden Malatya'nın Doğanşehir ilçesindeki evleri yıkılan Ali ve Elif Demirci çifti torunları ile birlikte her gün ziyaret ettikleri evlerinin enkazında yeşeren ayçiçekleri ile nefes almaya çalışıyor. Doğanşehir ilçesinde 13;24'de meydana gelen 7,6’lık depremde büyük bir yıkım yaşadığını kaydeden Demirci çifti yıkılan evlerinden son anda canlarını kurtardıklarını belirtti. Şimdilerde AFAD tarafından kendilerine verilen bir çadırda hayatlarını sürdüklerini aktaran çift yıkılan evlerinin enkazını sık sık ziyaret ederek bölgede yeşeren ayçiçekleri ile nefes almaya çalıştıklarını söyledi. 

Yıkılan evlerinin enkazında buldukları eşyaların geçmişe duydukları özlemi canlı tuttuğunu ifade aile yapacakları bir şeyin olmadığını ifade ederek devlete sığındıklarını belirtti.

Önder Akbıyık/ Doğanşehir Aktüel

371 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5