• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Başkan Zelyurt Mahallelere Doğalgaz Taleplerini iletti

14/11/2022

Başkan Zelyurt Mahallelere Doğalgaz Taleplerini iletti

Başkan Zelyurt Mahallelere Doğalgaz Taleplerini iletti

Malatya'nın Büyükşehir olmadan önce Doğanşehir İlçesine bağlı belde olarak hizmet veren Sürgü, Erkenek ve Kurucaova mahalle sakinleri Doğalgaz ve TOKİ tarafından yapılması planlanan Sosyal Konut Projesinde yer alma beklentisi içindeler.
Konuyla ilgili olarak yapılan çalışmaları değerlendiren, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt şu sözlere yer verdi.
Başkan Zelyurt; “İlçemiz sınırları içinde yer alan büyük mahallelerimizden Sürgü ve Erkenek Mahallelerinde sürekli olarak Doğalgaz talebi oluyordu. Biz de konuyu Aksa doğalgaz yetkililerine talep olarak ilettik. İlçemiz sınırları içindeki doğalgaz hizmet alanının genişletilmesi için yazılı olarak da başvuruda bulunduk. Bu başvurunun onaylanması ve başvurunun işletilmesi için Enerji Piyasası Denetleme Kurumunun Başkanından Randevu aldık. Başkan ile yaptığımız görüşmelerin ardından, Başkanımız da talebimizi ilgili birimlere iletildiğini söyledi. Ayrıca konuyla ilgili olarak şirkete çalışma yapılması için lisans alanının genişletilmesi için talimat verildiğini, İnşallah olumlu sonuç çıktığında 2023 yılında programı aldırabiliriz diye bize olumlu bir haber verdiler. Kendilerinden Allah razı olsun diyorum.”
“DOĞANŞEHİR'DE KONUT SAYISI 200’DEN 350'YE ÇIKARILDI”
Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, sosyal konut projesi kapsamında TOKİ ile yapılan çalışmalar ile ilgili yaptıkları çalışmalarda ; “Bilindiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan çok önemli büyük bir sosyal konut projesi var. Bu sosyal konut projesi kapsamında, Doğanşehir ilçemiz nüfusuna baktığımız zaman çok düşük bir rakam vermişti. Bu rakam 200 adet sosyal konutu kapsıyordu. TOKİ bu konuda bizden yer istedi. Biz de yer verdik. Konuyu hemşerimiz işadamı Vahap Küçük de takip ediyordu. Konuyu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızla görüşerek talebimizi 350 konuta çıkarttık. Şu anda ilçe merkezindeki yapılması planlanan sosyal konut sayısı 200’den 350'ye çıkarıldı. Bu konuda bize destek veren başta hemşerimiz Vahap Küçük’e de ilçem adına teşekkür ediyorum. Diğer yandan Sürgü ve Erkenek mahallelerimizden de sosyal konut talebi vardı. Bu konuda da Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüze yerler ile ilgili gerekli çalışmalarını yaparak, parselleri göstermek ve haritalarını da koymak suretiyle talepte bulunmuştuk. Ankara'da TOKİ Başkan yardımcısıyla bizzat görüşüp bu Sürgü ve Erkenek’teki TOKİ talebimize yazılı olarak direkt TOKİ yetkililerine ilettik. İnşallah 1. etaba yetişmezse 2. etaba yetiştirme gibi bir çabamız olacak. Planlanan yerler içerisinde ise Sürgü yolu üzerinde, yeni devlet hastanemizin arkasında bir yerde oldukça uygun bir alan var. İnşallah buralara 350 sosyal konut projesi yapıldığı takdirde Doğanşehir'in önemli sosyal konut projesi çok büyük bir kazanım olacak. Doğanşehir inşaat konusunda aktif ve hareketli bir bölgedir. İnşallah vatandaşımıza daha iyi hizmet daha konforlu bir hayat sunmak için her türlü çalışmayı yapacağız” şeklinde konuştu.

Bülten/ Önder Akbıyık

401 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5