• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Yeni Doğanşehir Hastanesi Açılıyor...

09/12/2021

Yeni Doğanşehir Hastanesi Açılıyor...

Yeni Doğanşehir Hastanesi Açılıyor...
 
Doğanşehir'de yapımı tamamlanan Doğanşehir Devlet Hastanemizin yeni hizmet binası ve beraberinde yapılan 10 dairelik lojmanında Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli incelemelerde bulundu.
 
Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli yeni hastanede yaptığı incelemede Başhekim Uzm.Dr. Haşim Özdemir, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ali Topal, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Haluk Baktemur eşlik etti.
 
İl Sağlık Müdürü Recep Bentli; "Yaklaşık 28.000 metre kare kapalı alana sahip olan hastanemiz 100 yatak kapasiteli olarak inşa edilmiştir. Hastanemiz bünyesinde 33 poliklinik, 5 ameliyathane, 6 yataklı 1.basamak yoğun bakım, 4 yataklı 2. Basamak yoğun bakım, 6 yataklı palyatif bakım, 6 cihazlı hemodiyaliz ünitesi, 5 diş üniti ve 10 yataklı mahkum koğuşu bulunmaktadır.Mamografi, Bilgisayarlı Tomografi, Panoramik Diş Görüntüleme Cihazı ve Kemik Dansitometresi ile bölge halkına nitelikli sağlık hizmetinin verileceği hastanemiz, Bakanlığımız tarafından verilecek geçici onay belgesinin ardından önümüzdeki haftalarda hizmet vermeye başlayacaktır."dedi.
 
 
Önder AKBIYIK
Doğanşehir Aktüel
188 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5