• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Ülkü Ocaklarından Öğretmenler günü mesajı

24/11/2021

Ülkü Ocaklarından Öğretmenler günü mesajı

Doğanşehir Ülkü Ocakları Başkanı Osman Doğan 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Başkan Doğan Mesajında;

Saygıdeğer Doğanşehirliler Değerli dava arkadaşlarım kıymetli basın mensupları

Herkesin bildiği üzere dünyadaki en kutsal görev insan yetiştirmektir.Bu kutsal vazife ise öğretmenlerimize düşmüştür.Öğretmenler toplumun yetiştirilmesinde milli manevi değerlerle donatılmış toplum inşasında büyük görev içinde görevlerini icra ederler.İlk emri Oku olan bir dinin mensupları olarakta öğretmenlik vazifesinin değerini daha çok anlıyoruz.

Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır” diyerek eğitimin önemine dikkat çekmiş, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözüyle de öğretmenlerin ilim irfan yolundaki üstlendiği rehberliğinin altını çizmiştir.

 

Öğretmenlerimiz vatan millet sevdalısı, atalarından öğütlü, ötelerden ağıtlı geleceğimizin Büyük Türkiyesini inşa edecek nesli yetiştirmekte büyük bir rol sahibidir. Türk Gençliği onlara emanettir.

Başta Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere edebiyete intikal etmiş kıymetli öğretmenlerimizi ve şehit edilen öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, vazifesinin farkında olan fedakar öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

34 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5