• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Örencik’de İçme ve Sulama Suyu Çalışması

02/08/2021

Örencik’de İçme ve Sulama Suyu Çalışması

Örencik mahallesi içme ve sulama suyu projesi için suyun kaynağına yol çalışması yapılıyor.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt beraberinde, AK Parti Belediye Meclis üyesi ve Başkan Yardımcısı Bekir Alpagut, Belediye Şirket Müdür Mehmet Ormancı ve Mahalle Muhtarı Mustafa Sema ile 1400 rakımlı tepede içme ve sulama suyu projesi için suyun kaynağına ulaşmak için yapılan yol çalışmasını yerinde inceledi.

Örencik Mahalle Muhtarı Mustafa Sema yaptığı açıklamada yapılan çalışmalardan dolayı  Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt’a,MASKİ Genel Müdür Yaşar Karataş’a ve ekibe teşekkür etti.

Mahalle Muhtarı Sema; “Çalışması yapılan yol içme suyu kaynağına gidiyor, gelecek olan su Yekti,Hopun,Pancarlı ve Tesbili mezralarına hitap ediyor. Yıllardır bu su gelmişti ama kaynaklara ulaşamıyorduk, tamiratlarını yapmak ve yaptırmak zor oluyordu. Bugün Belediye Başkanımız burada bir çalışma planladı, yolumuz yapılıyor burada birde sulama suyumuz var inşallah onuda yapacağız. Bu çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt’a, Başkan yardımcılarımıza,MASKİ Genel Müdür Yaşar Karataş’a ve ekibe çok teşekkür ederim.” Dedi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ise Örencik mahallesinde 4 sokağa yapılan içme ve sulama suyu çalışmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a, MASKİ Genel Müdür M.Yaşar Karataş’a ve ekibe teşekkür etti ve açıklamalarına şöyle devam etti.

Başkan Zelyurt, “Örencik mahallemizin Yekti sokağındayız, bulunduğumuz yer Sağlı yaylasıdır. Daha önceleri burada yol yoktu muhtarımız ve vatandaşlarımız şikayetlerini ve taleplerini sık sık dile getiriyordu. Suyun gözlerine genelde katırlarla, hayvanlarla ve yaya gidildiği söyleniyordu. O yüzden suyun getirilmesinde büyük sıkıntı yaşadıklarını belirtmişlerdi. Büyükşehir Belediyemize ilettikten sonra, MASKİ Genel Müdürümüz ile görüştük ve bugün birlikte yürüttüğümüz çalışma ile bu yolu açmaya başladık. Bu yol açıldıktan sonra suyun gözüne ulaşıldığında Yekti,Hopun,Pancarlı ve Tesbili mezralarına içme ve sulama suyunu daha çabuk ulaşmış ve su problemi daha çözümlü hale getirmiş olacağız.” Dedi.

dogansehiraktuel.com

249 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5