• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Doğanşehir'de "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi

16/07/2021

Doğanşehir'de "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi

Doğanşehir ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı kapsamında Kaymakam

Halil İbrahim Köroğlu,Belediye Başkanı Durali Zelyurt ve protokol üyeleri 15 Temmuz Şehidi Fuat Bozkurt’un emaneti olan ailesini evinde ziyaret ettiler. Daha sonra Şehit Serdal Toprak'ın kabrini ziyaret ederek dualar ettiler. 

Doğanşehir Belediye önünde organize edilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu, şehitler için dua edildi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz ile ilgili mesajı alandakilere izletildi.

Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu konuşmasında; "15 Temmuz gecesi Ülkemizi, Milletimizi, demokrasimizi ve Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine o aziz fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulundular. Ancak milletimiz bu darbe girişiminde ve sokakları ve meydanları doldurarak ölümü göze alarak, başarısızlığa uğrattı. 15 Temmuz gecesi millet eğilmedi Türkiye geçilmedi. Dünya tarihinde belki de bir ilk olarak darbecilere darbe yapan bir millet olduk. Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle dirayetleriyle ferasetleriyle ve kararlı ve dik duruşlarıyla adeta tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki şehitlerimiz kalplerindeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edecekler." dedi.

Kaymakam Halil İbrahim Köroğlu, "15 Temmuz gecesi şehit olan 251 şehide ve ülke savunmasında bu zamana kadar hayatlarını feda eden tüm şehitleri rahmetle ve minnetle andıklarını, Türk  Milletlerinin  fedakarlıklarını daima hatırlayacaklarının sözünü verdiklerini" söyledi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ise konuşmasında; “Bundan tam 5 yıl önce Fetullahçı Terör Örgütü mensupları, milletin uçağı, tankı ve silahı ile yolları köprüleri, caddeleri işgal ederek, Milli birliğimizi Ülke bütünlüğümüzü istikrarımızı, özgürlüğümüzü  Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek için darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak, bu topraklarda Bin yıldır bedel ödeyerek bugünlere gelen tarihi kahramanlık destanları ile dolu bu yüce millet, o gece kadınıyla, erkeği ile yaşlısı ile genci ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde sokaklara dökülerek, tankların önünde hainlerin karşısında dim dik durarak kurşunlara göğsünü siper ederek, hainlerin emellerine ulaşmasına engel olmuş, tarihinden gelen kahramanlık destanlarınca eşi benzeri olmayan bir yenisini daha eklemiştir.” Dedi.

Belediye Başkanı Durali Zelyurt sözlerine şöyle devam etti. Başkan Zelyurt; “O gün,  O gece 251 vatan evladımız Şehit, 2196 vatandaşımız gazi olmuştur. Ömer Halisdemir, Fuat Bozkurt gibi şehit olan vatan evlatlarımızı unutursak kalbimiz kurusun. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu hain saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına ve milletimize Başsağlığı ve sabır diliyorum. darbe girişimine karşı ilçe meydanında gece ve gündüz hiç bırakmadan demokrasi nöbeti tutarak tepkisini gösteren, milli irade ve demokrasiye sahip çıkan size hemşehrilerime ve Türk Milletine teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenlenen program, 00: 13'de ilçenin tüm camilerinden Sela okunmasıyla sona erdi.

Programa, Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Belediye Başkanı Durali Zelyurt, kurum amirleri, Siyasi Parti Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

174 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5