• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Doğanşehir Halk Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı

15/07/2021

Doğanşehir Halk Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı

Doğanşehir Kaymakamlığı tarafından projelendirilen Doğu Anadolu Proje Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından onanıp destek verilen, Doğanşehir Belediyesi ve Hayırsever iş insanlarının katkılarıyla 150 metrekare alan üzerine inşa edilen Doğanşehir Halk Kütüphanesi Vali Aydın Baruş’un katılımı ile hizmete açıldı.
 
Açılışa Vali Aydın Baruş, Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, İl Kültür Müdürü Çetin Şişman, MHP İlçe Başkanı Saffet Yağcı, Daire Amirleri, müdürler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
 
Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt açılış konuşmasında Halk Kütüphanesi yapımında ve ilçeye kazandırılan güzel hizmet için emeği geçenlere teşekkürlerini belirtti.
 
Kaymakam Halil İbrahim Köroğlu,öğrencilerin ve vatandaşların bu nezih ortamda rahatça kitap okuyabilecekleri bu güzel eserin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Halk Kütüphanesinin açılışını yapan Vali Aydın Baruş; “Hepimizin bildiği gibi yüce Allah’ın İlk Emri “Oku”dur. Her şey okumakla başlar ve okumakla devam eder. Hayal kurmak için okumak gerekir benimde geleceğe ilişkin hayallerim okumakla başladı. Daha ilkokul yıllarında bu okuma sevdasına düşünce bu yaşa kadar bu sevda beni bırakmadı. Sevgili çocuklarımız sizlere tavsiyemiz okumayı nolur bırakmayın, her zaman yanınızda daima bir kitap olsun ve hayallerinizi daima diri tutsun. Çünkü hayalleriniz ne kadar büyük olursa geleceğiniz de o kadar parlak olur. Sevgili velilerimiz sizde çocuklarımızı Lütfen okumaya teşvik edin, birlikte olduğunuzda her akşam mutlaka birlikte kitap okuyun ki sizin hayalleriniz çocuklarınızın hayallerine yetişebilsin, onları anlayabilesiniz. Değerli Doğanşehirli kardeşlerimiz, kitapların bulunduğu ve insanların o kitapları oradan alıp düşünce dünyasına kazandırabildiği yerler Kütüphanelerdir” dedi.
 
Yaklaşık 6000 adet kitap bulunan kütüphanenin açılışının yapılmasının ardından Vali Baruş, kütüphanenin ilk kitabını okudu,öğrencilere kitaplar dağıttı ve kitapları imzaladı.
 
Önder AKBIYIK
 
 
188 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5