• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Doğanşehir'de Fidanlar Toprakla Buluştu

11/11/2020

Doğanşehir fidan dikme

📌Doğanşehir'de Fidanlar Toprakla Buluştu

Daha yeşil bir Türkiye için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlatmış olduğu "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında Doğanşehir ilçesinde belirlenen alanlara fidan dikimi gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11'de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşti. Bu kapsamda; Doğanşehir Orman İşletme Şefliği tarafından temin edilen yaklaşık 3 bin 400 adet fidanın 500 adedi Küçük sanayi sitesinde belirlenen alana dikimi gerçekleştirildi.

Fidan dikim töreni Küçük sanayi sitesi bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, "Bu yıl Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe katılan hemşerilerimi kutluyorum. Sonuçta her ağaç bir fidan, bir fidan da geleceğe nefes olarak kalacaktır. Geleceğimiz ile ilgili olarak insanlarla birlikte bu fidanlarda büyüyecek. Sonuçta oksijen ve enerji üretecek. Gençlerimiz için, geleceğimiz için inşallah bu tip projeleri belediye olarak destekliyoruz ve her zamanda bu projelerin içinde yer alacağız."dedi.

Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu küçük sanayi sitesinde fidan dikimi yaptıktan sonra, “Bu yıl Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes sloganı ile düzenlenen fidan dikme programında fidanlarımızı toprak ile buluşturduk. Doğanşehir ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun. Emeği geçenlere de teşekkür ederim.” dedi.

Fidan dikme programına, Doğanşehir İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, AK Parti Doğanşehir İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir AlpagutOrman İşletme Şefi Ramazan Ateş,daire amir ve müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Orman İşletme Şefi Ramazan Ateş, sanayi sitesince bin adet, milli eğitim müdürlüğünce bin 400 adet, Belediye tarafından bin adet selvi, sedir, karaçam ve çınar fidanı dikilmek üzere dağıtımı yapıldığını belirtti.

Geçen yıl başlatılan ve bu yıl Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes sloganı ile yapılan programa çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Önder AKBIYIK

 

 

601 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5