• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Elmalı Göleti Sulamasıyla Araziler Sulanacak

14/10/2020

Doğanşehir Elmalı Göleti Sulamasıyla Araziler Sulanacak.

📌 Elmalı Göleti Sulamasıyla Araziler Sulanacak

Doğanşehir ilçesine bağlı Elmalı Göleti sulaması su yapıları-basınçlı borulu işi ihalesi 11 Kasım’da gerçekleşecek.

AK Parti Doğanşehir ilçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu Elmalı Göleti Sulaması ile ilgili yaptığı açıklamada, su yapıları-basınçlı borulu işi ihalesi 11 Kasım’da ihalesi gerçekleşeceğini belirtti.
Başkan Kavuncuoğlu, "AK Parti Malatya Milletvekilimiz ve MKYK üyemiz Öznur Çalık’ın girişimleri ve  destekleriyle Doğanşehir ilçemiz Elmalı Göleti Sulamasıyla 2 bin 530 dekar arazi sulanacak. Devlet su işleri tarafından göletin su yapıları-basınçlı borulu işi ihalesi 11 Kasım’da yapılacaktır. Temelden 53 metre yükseklikte, 500.000 m³ gövde dolgu hacmine sahip, 1.03 milyon m³ su depolayacak ve ön yüzü membran kaplı kaya dolgu tipinde imal edilmiştir. Elmalı Göleti ile 2 bin530 dekar tarım arazisi sulanacaktır."dedi.

AK Parti Malatya Milletvekilimiz ve MKYK üyemiz Öznur Çalık ise Elmalı Göleti ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,
"Doğanşehir Elmalı Göleti Sulamasıyla 2 bin 530 dekar arazi suya kavuşacak.DSİ tarafından göletin su yapıları-basınçlı borulu işi ihalesi 11 Kasım’da gerçekleştirilecek.Doğanşehir’imize hayırlı olsun."dedi.

Haber Önder AKBIYIK484 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5