• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Erkenek Göletinde incelemelerde bulundular

23/09/2020

Erkenek Göleti inşaatında incelemelerde bulundular.

📌 Erkenek Göletinde İncelemelerde Bulundu
DSİ.9 Elazığ Bölge Müdürü ve ekibi Erkenek Göletinde incelemelerde bulundular.
Doğanşehir ilçesine bağlı Erkenek Mahallesi'nde yapımı devam eden Erkenek Gölet inşaatını DSİ. 9. Elazığ Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve  beraberindeki heyet, incelemede bulundu. 
Bölge Müdürü Dündar sosyal medyada yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;      
Suyun çok verimli bir şekilde kullanıldığı ve yoğun talebin olduğu  Malatya ilimizde yapılan tarımsal yatırımların en kısa zamanda faydaya dönüşmesini sağlama önem arz etmektedir. Söz konusu inşaatlarda yapılan incelemelerde;
Bölge Müdürü Dündar;
"Malatya iline 90 km mesafede, Doğanşehir ilçesi Erkenek Mahallesi sınırları içerisinde Kara Dere üzerinde yer almaktadır. Önyüzü ve rezervuarı membran kaplı kaya dolgu tipinde, temelden 41 metre yüksekliğinde ve 3 milyon 170 bin m3 depolama kapasitesiyle, Doğanşehir ilçesi Erkenek Mahallesine ait 9.130 dekar tarım arazisini sulayacaktır. Sulama şebekesi inşaatı tamamlanmış olup, İnşaatı devam eden gölette su tutulması aşamasında membran ve drenaj imalatlarında meydana gelen tahribatlar incelendi. Gölette su tutulabilmesi ve benzer sorunların yaşanmaması için yapılması gereken çalışmalar belirlenerek, kalan imalatların tamamlanması akabinde su tutulmak suretiyle bir bütün olarak vatandaşlarımızın istifadesine sunulacaktır. Malatya ilimize, Doğanşehir ilçemize ve Erkenek Köyümüze bereket getirmesini dileriz." dedi.
Haber Önder AKBIYIK
Doğanşehir Haber Doğanşehir Doğanşehir Aktüel İnternet Gazetesi567 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5