• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

İlçemizde Sıkı Denetim Başladı

06/08/2020

Doğanşehir ilçesinde Covid 19 tedbirleri kapsamında sıkı denetim başladı.

📌İlçemizde Sıkı Denetimler Başladı
#Doğanşehir  ilçesinde covid19 tedbirleri doğrultusunda yapılan denetimlere İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu’da eşlik etti. 
Türkiye genelinde 06.08.2020 tarihinde  yapılan denetlemeler çerçevesinde Doğanşehir’de berber/ kuaför/ güzellik merkezleri, kafeler, internet kafeleri, kahvehaneler, çay bahçeleri, düğün ve nikah yapılan yerler, lokantalar, alışveriş merkezleri, toplu taşıma araçları, taksiler, taksi durakları denetlemeye tabi tutuldu. Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu , Belediye Başkanı Durali Zelyurt , İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdür Vekili   denetimlere katılarak eksik gördükleri konularda esnaflara uyarılarda bulundular. Özelikle kafelerde ve lokantalarda birbirlerine yakın olarak oturulmaması, maske takılması işyerlerinde temizlik şartlarına uyulması, dezenfektan  bulundurulması,  sosyal  mesafe kurallarına uyulması konusunda  uyarıda bulunuldu.
Denetlemeler sonucunda Kaymakam Halil İbrahim Köroğlu, uygulamaların Türkiye genelinde yapıldığını vurgulayarak “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN”  sloganı ile bugüne kadarki en kapsamlı denetimin gerçekleştirildiğini, denetimde görev alan tüm görevlilerin  denetim sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye  yönelik faaliyetlere de ağırlık verildiği, denetimlerdeki amacın vatandaşlarımızı  rahatsız etmek değil, onların daha sağlıklı ortamlarda  bulunmalarını ve daha sağlıklı hizmet almalarını sağlamak olduğunu ifade etti. Maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan covid-19 vaka sayısı nedeniyle vatandaşlarımızın tedbirlere uyması konusunda biraz daha dikkatli olmasını diliyoruz. Denetimlere katılan katkı veren Doğanşehir Belediyesine, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü  ve diğer  tüm kurumlara  teşekkür ediyorum" dedi.
Önder AKBIYIK
566 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5