• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

15 Temmuz Doğanşehir'de Unutulmadı

DOĞANŞEHİR AKTÜEL;
Doğanşehir ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle anma programları yapıldı. 

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun ve demokrasi zaferinin dördüncü yıl dönümü sebebiyle şehitlerimizi yad etmek, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunmak üzere Doğanşehir ilçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında;

15 Temmuz Çarşamba günü Doğanşehir ilçesinde bulunan şehit kabirleri ile şehit yakınları ile gazi aileleri ziyaret edilerek, Kur’an tilaveti yapılarak dualar okundu.

Doğanşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi açılışı yapılırken, etkinliklerin düzenlendiği alana anı defteri konuldu.

Saat 20.00’ da 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında şehitler ve gaziler için anma programı gerçekleştirildi. 

Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu programda yaptığı konuşmada; 
"15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuştur. Ancak milletimiz bu darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak ölümü göze alarak onları başarısızlığa uğrattı." dedi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ise programda yaptığı konuşamada; "

Bu millet birçok darbe görüp, çok badireler atlattı. Allah’a şükürler olsun ki bugün Türkiye demokratikleşme yolunda çok ciddi aşamalar kaydetmiştir. Demokrasiye ve milli iradeye kast etmeye çalışan hainler yüce milletimizin hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğini düşünmeden, zorla ülke yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır. Milletimiz uçurumun kenarından dönmüştür. Devletin tüm birimlerine sızmış olan bu hainlerin bir an önce temizlenmesi gerekmektedir. Tarihi şan ve şerefle dolu yüce milletimiz ile onun bağrından çıkmış emniyet birimi mensuplarımız ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımız bu hain darbe kalkışmasına dur demek suretiyle canları pahasına esareti kabul etmeyerek demokratik düzenimize sahip çıktıklarını tüm dünyaya göstermişlerdir. Gazi Meclisi bombalayan, kahraman emniyet mensuplarımıza saldıran, sivilleri katleden, kahraman Türk Ordusu’nu emellerine alet etmeye kalkışan darbeci hainleri, Allah Kahhar sıfatıyla kahretsin. Darbe girişiminde bulunan hainleri lanetliyorum, bu darbe girişimi karşısında onurlu bir duruş sergileyerek demokrasiden yana tavrını koyan ve demokrasi nöbetinde tek yürek olan yediden yetmişe tüm hemşerilerime ve kahraman milletimize şükranlarımı sunuyorum. Demokrasimize ve milli irademize kast eden FETÖ/PDY hainleri tarafından şehit edilen vatanseverlere Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve kederli ailelerine sabır diliyorum." sözlerine yer verdi. 

Doğanşehir İlçe Müftülüünce hazırlanan Kur’an tilaveti, ilahi ve kasidelerin okunmasının ardından, 15 Temmuz’u anlatan video ve slayt gösterilerinin sunumu yapıldı.

15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'ndaki program 15 Temmuz’u 16 Temmuz 2020 Perşembe gününe bağlayan gece saat: 00:13 ‘ te Doğanşehir ilçesinde tüm camilerde okunan sala ile son buldu.

Programa İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Belediye Başkanı Durali Zelyurt , Cumhuriyet Başsavcı Yılmaz Acar, 15 Temmuz şehit aileleri, gaziler, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Önder AKBIYIK

220 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5