• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Doğanşehir'de Fırıncılar Ekmek Dağıtımına Başladı

11/04/2020

Doğanşehir'de Fırıncılar Ekmek Dağıtımına Başladı

DOĞANŞEHİR AKTÜEL;
İçişleri Bakanlığı, 10 Nisan saat 24.00 itibariyle, 30 büyük şehir ve Zonguldak'ta 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Doğanşehir ilçesinde faaliyet gösteren fırıncılar 2 gün sürecek sokağa çıkma yasağında görev aldılar. 30 büyükşehir ve Zonguldak il ve ilçelerinde sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı evlerinden çıkamayan vatandaşlara Doğanşehir ilçesinde faaliyet gösteren fırıncılar araçlarıyla ekmek dağıtımı yapıyorlar. Gece 24:00 itibariyle başlayan Sokağa çıkma yasağı 12 Nisan 2020 gecesi 24:00'a kadar sürecek. 2 Gün sürecek olan sokağa çıkma yasağı sürecinde fırıncılar ekmek dağıtımına devam edeceklerdir.

Doğanşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rıfat Topal sosyal medya hesabından yağtığı açıklamada; gerek fırınların açık olacağını gerekse de ekmek dağıtımı yapan araçların mahalle mahalle gezerek vatandaşın ekmek ihtiyacının karşılanacağını belirtti.

Başkan Rıfat Topal, "Doğanşehir ilçe halkımız 11 ve 12 Nisan 2020 Cumartesi Pazar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Ekmek ihtiyaçları fırıncı esnaflarımız tarafından cadde, sokak, mahalle olarak fırıncı esnaflarımızın araçları ile satış yapacaklardır." dedi.

Doğanşehir ilçesinde faaliyet sürdüren Fırıncı esnaflarından işletme sahibi Önder Akbıyık; "Ülkemizde etki gösteren Koronavirüs nedeniyle 30 büyükşehir ve Zonguldak İlimiz ve ilçelerinde sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı Doğanşehir ilçemizde vatandaşlarımıza ekmeklerini araçlarımız ile dağıtıyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın dışarıya çıkmamaları ve Evde Kalmalarını istiyoruz." dedi.

dogansehiraktuel.com
947 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5