• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Doğanşehir'de Elma Hasadı ve Tarla Günü

Elma Hasadı Tarla Günü ve Elmada Hasat Zamanının Belirlenmesi

Doğanşehir AKTÜEL;
Doğanşehir'de Elmada hasat zamanının gelmesi ile birlikte, Çığlık mahallesinde Elma Tarla Günü ve Elmada Hasat zamanının belirlenmesi ile ilgili faaliyetler gerçekleştirildi.
İlçemizde yoğunluğunu Golden ve Starking elma çeşitlerinin oluşturduğu yaklaşık 12 bin dekarlık alanda tahmini 20 bin ton elma üretimi beklenmektedir. İlçemize has tat ve aromaya sahip Doğanşehir elmasında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen özverili çalışma sonrası Elma İçkurdu ve karalekeye karşı başarılı bir mücadele yapılmıştır. İlçede bulunan Erken uyarı sistemlerinden alınan veriler, bahçelerde kullanılan feromon tuzaklar sayesinde doğru zamanda, doğru dozda ve doğru mücadele teknikleri kullanılarak olumlu sonuçlar elde edilmiştir.   
Düzenlenen Elma Tarla Gününe İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir MACİT,  Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK, Doğanşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hakan ÜRKMEZ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet KÖKSAL, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Emre SÜLÜ, Ziraat Odası Başkanı Burhan TANIŞIK, Elma Üreticiler Birliği Başkanı İmam TUNCER, Mahalle Muhtarları, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri ile üreticilerin katıldığı programda, Ziraat Mühendisi Badin KILIÇ tarafından Elmada Hasat zamanının belirlenmesi uygulamalı olarak çiftçilere anlatıldı.

Önder AKBIYIK
2464 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczane
Doğanşehir nöbetçi eczane listesi
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Site Haritası
REKLAM ALANI 5