• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Yurtdışında Kazandığı Parayı Memleketine Yatırım Yaptı

Haber MERKEZİ;

Doğanşehir ilçesi Sürgü Mahallesi doğumlu olan Hanifi Arabul 20 yıl Austuralya'da çalışarak kazandığı para ile Memleketine yatırım yaparak Sürgü Yeşilvadi Çiftliği adını verdi.

Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü mahallesi sakinlerinden Hanifi Arabul  yıl önce Austuralya'ya giderek çalışmaya başladı.  20 yıl çalıştıktan sonra Hanifi Arabul memleket hasreti çektiği ve emekli olmaya karar vererek Sürgü mahallesinde 140 dönüm arazi alarak 25 kişiyi istihdam edecek yatırım yapmaya başladı.
 
Hanifi Arabul 20 yıldır ailesi ile birlikte Austuralya'da çalışmakta, Arabul kazandığı para ile Sürgü Mahallesine Hayvan besiciliği üzerine bir tesis kurma çalışmalarını başlattı.

Yatırımcı İşadamı Hanifi Arabul yaptığı açıklamada; "Doğanşehir ilçesi Sürgü Mahallesi Bağlar düzü mevkiinde 140 dönüm araziyi alarak temel atma çalışmalarını ruhsatlı olarak başlattık. Yapılan tesisler 600 büyükbaş, 1000 küçükbaş hayvan ve 2000 adet kanatlı tavuk olmak üzere çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca tesis alanına sondaj suyu, havuz, bakıcı evi, misafir evi, çocuk parkı ve mescit olmak üzere çalışmalar devam etmektedir. Tesislerin kurulacağı alana elektrik,yol ve içme suyu kendi imkanlarımız ile götürülmüştür. Tesis içierisine kesimhane ,kuzluk ve sıhhı tesisat yapılmaktadır. yapılan tüm çalışmalar tesisin bitmesi ile 25 kişiyi istihdam edecektir. Yapmış olduğumuz bu yatırımlar ile Devletimizden herhangi bir hibe yada kredi kullanılmamıştır. Ayrıca kurudağ mezramıza kendi imkanlarımız ile yaylada bulunan çeşmeler 12'şer metrelik su tekneleri yaptırılarak hayvanların temiz su içmesine yardımcı olduk. yapmış olduğum bu tekneler ailemin hayratıdır. Bu yatırım "Sürgü Yeşil Vadi Çiftliği" Malatya'mıza, Doğanşehir ilçemize ve Sürgü Halkımıza hayırlı olsun."dedi.

HABER MERKEZİ
2359 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5