• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Engelliler Haftasında Engelliler Unutulmadı

Doğanşehir AKTÜEL;
Haber Merkezi - Önder AKBIYIK
10-16 Mayıs Engelliler Haftası Münasebetiyle Doğanşehir ilçesinde Anadolu Lisesi Konferans Salonunda program düzenlendi.

Doğanşehir İlçe Kaymakamı Murtaza Ersöz, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Ürkmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı ve işaret dili ile İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Engelli olmaya neden olan olaylar, engellilerin mağduriyeti ve çözüm önerileri ile engelli bireye karşı tutum önerilerinin anlatıldığı programda Şehit Serdal Toprak Çok Programlı Anadolu Lisesi Aile ve Tüketici Hizmetleri Bölümü öğretmenleri Pınar Koçer, Fatma Akbay ve öğrencileri tarafından düzenlenen ’’ Tane Tane Kapakları Topluyoruz, Adım Adım Engelleri Aşıyoruz’’ projesi kapsamında topladıkları mavi kapaklar ile aldıkları tekerlekli sandalye program sonunda İlçemiz Çığlık Mahallesinde ihtiyaç sahibi bir öğrencimize hediye edildi.

Programda okul yönetimi tarafından Doğanşehir İlçe Kaymakamı Murtaza Ersöz’e projeye vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür edildi.

Önder AKBIYIK


553 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5