• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Doğanşehir'de Kitap Okuma Etkinliği

Doğanşehir Aktüel;
Haber Merkezi - Doğanşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 25-31 Mart Kütüphaneler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Doğanşehir İlçe Merkezindeki öğrencilerin katılımı ile bir kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlik Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden İnönü Caddesi boyunca gerçekleşti. İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinden yaklaşık 3 Bin öğrencinin katıldığı etkinliğe Doğanşehir Kaymakamı Murtaza ERSÖZ, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kitap okuma etkinliğ
i öncesinde öğrencilere kitap okumanın önemiyle ilgili konuşma yapan Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner GÜLER; “Okuyan, okuduğunu anlayan ve bunu hayatına uygulayan bir nesil yetiştirmek için kitap okumayı fazlasıyla önemsiyoruz. Okullarımızda yıl içersinde kitap okuma ile alakalı etkinlikler düzenliyor ve kütüphanelerimizdeki kitap sayımızı sürekli arttırıyor ve kütüphanelerimizi güncel kitaplarla donatıyoruz. Bu etkinlikler sayesinde sadece okullarımızda değil, hayatının her alanında kitap okuma alışkanlığı kazanmış öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz, etkinliğe katılarak bizlere destek olan ve eli her daim okullarımızın üzerinde olan Kaymakamımız Sayın Murtaza ERSÖZ’e ve etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Doğanşehir Kaymakamı Murtaza ERSÖZ ise etkinlik kapsamında öğrencilere yaptığı konuşmada; “Kitap okuma farkındalığı oluşturmak adına kütüphaneler haftasında bir dizi etkinlik düzenledik. Okullarımızda kütüphane açılışları gerçekleştirdik, ilçemiz genelinde en çok kitap okuyan öğrenci ve vatandaşlarımızı ödüllendirdik, Doğanşehir Anadolu Lisesi öğrencileri ile hep birlikte okuduğumuz Tolstoy’un “İnsan Ne İle Yaşar” kitabı ile ilgili söyleşi gerçekleştirdik ve tüm öğrencilerimizle İlçe merkezinde kitap okuma etkinliği düzenledik. İnanıyorum ki öğrencilerimiz bu etkinlikler sayesinde daha fazla kitap okuyacak, irdeleyecek ve araştıran birer birey olacak.” dedi.

Önder AKBIYIK- dogansehiraktuel.com


266 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5