• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Erkenekli Zehra Kargın Türkiye 2'ncisi Oldu

Doğanşehir Aktüel;
Haber Merkezi - Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün Hediye Ettiği Bisikletle İstanbul’da düzenlenen BO-CE Bayanlar Dağ Bisikleti Gece Yarışına katılan Erkenekli sporcumuz Zehra Kargın Türkiye 2.’si oldu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen BO-CE Bayanlar Dağ Bisikleti Gece Yarışına Doğanşehir Belediyesi’ni temsilen katılan Erkenekli Sporcumuz Zehra Kargın Türkiye 2.’si oldu.

Erkenek Anadolu Lisesi öğrencisi iken Beden Eğitimi Öğretmeni Fatih Küçük tarafından yeteneği keşfedildi.  Erkenek Anadolu Lisesi olarak takım halinde Türkiye ikincisi olan ekipte yet aldı. Konya’da düzenlenen yarışmadaki performansı ile dikkatleri üzerine çekti. 

Erkenekli Sporcumuz Zehra Kargın'dan aldığımız bilgilerde; Birçok kulüpten teklif gelmesine rağmen o Doğanşehir Belediyesi adına yarışmayı tercih ettiğini, yarışmalara önünde Doğanşehir yazan forma ile katıldığı ve diğer yarışmacıların dikkatini çektiğini ve  Doğanşehir ne demek diye sorduklarını belirtti. 

Doğanşehir ilçesi Erkenek Mahallesinde doğan Kargın İlk orta ve lise tahsilini Erkenek Mahallesinde yaptıktan sonra, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünü kazanarak okumaya başladı. Zehra Kargın Doğanşehir belediye başkanı Vahap Küçük'ün kendisine hediye ettiği bisikleti ile Doğanşehir Belediyesi adına, yarışmalara katıldığı ve en son  Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen BO-CE Bayanlar Dağ Bisikleti Gece Yarışına Doğanşehir Belediyesi’ni temsilen katılan Erkenekli Sporcumuz Zehra Kargın Türkiye 2.’si oldu. 


Haber - Önder AKBIYIK
dogansehiraktuel.com


735 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5