• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Milli Eğitim Müdüründen Yarı Yıl Mesajı

Doğanşehir Aktüel İnternet Gazetesi
İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner GÜLER, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Döneminin Tamamlanacak Olması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini hep birlikte ortaya koyduğumuz büyük bir gayret ve özveriyle tamamlamış bulunmaktayız. 18 Ocak Cuma günü 619 Okul Öncesi, 4782 Temel Eğitim ve 1943 Ortaöğretim olmak üzere okullarımızda eğitim gören toplam 7.344 öğrencimiz karnelerini alıp yarıyıl tatiline girecekler.
Sevgili Öğrenciler;
Yarın alacağınız ve bir dönemlik çalışmalarınızın, faaliyetlerinizin hem kısa bir tatille ödüllendirilmesi hem de bu sürecin değerlendirilmesi anlamlarını taşıyan karneler unutulmamalıdır ki sadece bir dönemlik performansınızı ortaya koymaktadır. Bu nedenden dolayı karnelerinizdeki göstergeler ne olursa olsun okul hayatınızda ve derslerinizde göstermiş olduğunuz azmi ve performansı asla kaybetmemeli, eksiklerinizi tespit ederek yapıcı bir özeleştiri ile kendinizi değerlendirmelisiniz. 
Kıymetli Veliler;
Çocuklarınızın bir dönemlik çalışma süreçlerinin bir göstergesi olan karneleri doğru yorumlamak; çocuğunuzla olan iletişiminizi, çocuğunuzun kendisine olan güvenini ve kişilik gelişimini doğrudan etkileyen bir husustur. Karneler çocuğun tüm yaşantısını ifade eden, değerlendiren, etiketleyen bir araç değil,  geride kalan döneme ait çocuğun, bizlerin ve siz velilerin sadece eğitim performansını değerlendiren bir araçtır. Bu nedenle çocuklarımızın başarı veya başarısızlıklarına bütünsel olarak yaklaşmalı, onları olumsuz etkileyecek söylemlerden kaçınmalı, daha yapıcı, geleceğe dönük ve motive edici bir bakış açısı ile durum değerlendirmesi yapmalıyız. Ayrıca bundan sonraki eğitim sürecinde çocuklarımıza, okullarımıza, öğretmenlerimize destek olmalıyız.
Değerli Meslektaşlarım;
Milletimizin geleceğinin inşasında ve nesillerimizin ihyasında üstlendiğiniz rol ve sorumluluk ile yaşadığı toplumla barışık, milletini tanıyan bilen, milli ve manevi değerleri özümseyip, tarihimize, diline, inancına, kültürüne, bayrağına bağlı, kalbi ve yüreği tüm insanlığın kurutuluşu için atan öğrenciler ve nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim.     Eğitim-öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, bu dönemin  sorunsuz ve başarı ile tamamlanmasındaki gayret ve fedakârlıktan dolayı kutluyor, ortaya koymuş olduğunuz çalışmalardan dolayı şahsım, kurumum ve Doğanşehir halkı adına sizlere teşekkür ediyorum.        
Bu duygu ve düşüncelerle yarıyıl tatilinin hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı huzurlu, mutlu bir tatil dönemi diliyorum.

Haber Merkezi Onder Akbıyık


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
446 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5