• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogansehiraktuelinternetgazetesi
  • https://twitter.com/DogansehirAktue

Kurucaova'da 49 Km'lik Altyapı Yatırımı Devam Ediyor

DOĞANŞEHİR AKTÜEL;
Önder AKBIYIK- Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz tarafından Doğanşehir İlçesi Kurucuova Mahallesi’nde 4,5 milyon TL değerindeki 25 kilometrelik içmesuyu ve 24 kilometrelik kanalizasyon altyapısı yapım çalışmaları devam ediyor.

Söz konusu 49 kilometrelik çalışmada şuana kadar 16 kilometrelik içmesuyu, 8 kilometrelik de kanalizasyon altyapısı tamamlandı.  

MASKİ Genel Müdürü Mumcu: “Çalışmaların 24 kilometrelik bölümünü tamamladık

Kurucuova Mahallesi’ne yapılan kanalizasyon ve içmesuyu çalışmalarıyla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Kurucuova’da altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Toplamda 4,5 milyon TL maliyetli bir çalışmamız söz konusu. 25 kilometre içmesuyu hattı, 24 kilometre de kanalizasyon hattı inşa ediyoruz. Bu çalışma 49 kilometrelik bir mesafeye tekabül ediyor. Bunun şuana kadar 16 kilometresi içmesuyu, 8 kilometresi de kanalizasyon olmak üzere 24 kilometrelik bölümünü yaptık. Biz Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat’ın da dediği gibi ‘memleket emektir’ diyoruz, ‘birlikte yürüyeceğiz’ diyoruz. Bu çalışmayla Kurucuova halkı daha sağlıklı ve daha sağlam bir altyapıya kavuşacak. Çalışmaları yürüten ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyor, Kurucuova halkına ise şimdiden çalışmalar esnasında gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Önder AKBIYIK


512 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI 1
Foto ve Video Galeri


Nöbetçi Eczane

Site Haritası
REKLAM ALANI 5